top of page

Son Haberler

Kripto Paralar

Haftalık Analizler

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.

Render (RNDR) Nedir?

Render (RNDR), GPU tabanlı merkeziyetsiz rendering çözümleri sunan Ethereum tabanlı bir ağdır.

Render RNDR coin

Render Token (RNDR) Nedir?

Render (RNDR), GPU tabanlı merkeziyetsiz rendering çözümleri sunan Ethereum tabanlı bir ağdır. Render, aynı zamanda, GPU gücünü, merkeziyetsiz bir bağlı 3D varlıklar ekonomisine dönüştüren ilk ağdır. RNDR, modern bir GPU'ya sahip herkesin rendering güçlerini RNDR token karşılığında ağa katmasını sağlayarak sanatçılar, tasarımcılar ve araştırmacılar için GPU ölçeğini ve kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır. Daha basit bir ifadeyle, Render ağı, GPU işleme gücüne ihtiyaç duyan sanatçılar ve tasarımcılar ile GPU kapasitesini kiralamak isteyen kullanıcıları buluşturur.

Render’ın nihai amacı, herhangi bir 3D nesnenin veya ortamın blockchain protokolleri aracılığıyla yazılmasını, paylaşılmasını ve paraya çevrilmesini olanaklı kılmaktır.

İlk halka açık satışı Ekim 2017’de gerçekleşen RNDR coin ise Render projesinin yerel token’ıdır. Render ağında ödemeler RNDR coin ile gerçekleştirilir.

Maksimum RNDR coin arzı 536.870.91 adettir.


Render Token (RNDR) nasıl çalışır?

Render Token ekosistemi, Ethereum blockchain üzerinde yer almaktadır ve Ethereum ağıının güvenliğini ve birlikte çalışabilirliğini kullanır. Örneğin, RNDR coin sahipleri coinlerini herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklayabilir. Ayrıca bu coinler Bitlo gibi kripto para borsalarında alınıp satılabilir.

Render Token ekosisteminde kullanıcılar projelerini topluluğa gönderir. Platform, işi gerçekleştirmek için gereken RNDR miktarını otomatik olarak hesaplar. Bu veriler daha sonra özelliklerini ayrıntılandıran bir ek halinde bir akıllı sözleşmeye gönderilir. Ardından bilgiler sonra Render ağı üzerinden yayımlanır. GPU sahipleri, istenen işi işlemek için OctaneRender yazılımını kullanır.

OctaneRender, OTOY şirketi tarafından Render ağı için yaratılmış bir GPU işleme yazılımıdır.

Render ağında yaratıcılar ödemelerini PayPal ya da Stripe ile alabilecekleri RNDR Credits ile yapabilir. RNDR Credits’in yaratılma amacı, kripto para kullanmayan ve bu yüzden RNDR coin sahibi olmayan yaratıcıların da Render Token’ı kullanabilmesidir. RNDR Credits ile yapılan ödemeler daha sonra yaratıcılara GPU sağlayan düğüm operatörlerine RNDR coin olarak ödenir.


Comments


bottom of page